ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

ULTRAS`SPARTAK

Брой мнения : 76
Join date : 30.03.2008

Новини около отбора и т.н. Empty
ПисанеЗаглавие: Новини около отбора и т.н.   Новини около отбора и т.н. EmptyЧет Апр 10, 2008 11:43 pm

Без допълнителни санкции в Спартак (Плевен) след загубата от Балкан
След загубата в Ботевград от Балкан с 64:81 в мач от 30-ия кръг на "А-1"-първа осмица положението в Спартак /Пл/ е привидно спокойно. Афишираните преди време санкции за освобождаване на системно слабо представящи се състезатели не са актуални в момента. Баскетболисти и треньори обаче продължават да се трудят без финансови възнаграждения. Конкретно за срещата в Ботевград старши треньорът на плевенчани Дарин Великов не е доволен от представянето на възпитаниците си в четвъртата част. "За 4-5 минути направихме толкова технически грешки, че резултата от 56:50 достигна до 67:50 за Балкан. Иначе 30-32 минути играхме добре", заяви плевенския наставник. Отборът вече се готви за тежката среща в събота срещу шампиона и носител на купата на България, Лукойл-Академик. Здравословни проблеми в Спартак няма.

СНИМКА: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, SPORTAL.BG
ultraspartak

Брой мнения : 61
Join date : 31.03.2008
Местожителство : ПЛЕВЕН

ПисанеЗаглавие: Re: Новини около отбора и т.н.   Новини около отбора и т.н. EmptyВто Апр 15, 2008 9:55 pm

Спартак (Плевен) без Илия Станков до края на сезона

Тежък удар се стовари върху плевенския Спартак преди най-важните мачове от елитното баскетболно първенство при мъжете. За един от ключовите му състезатели, Илия Станков шампионата приключи заради тежка контузия. До десет дни крилото ще се подложи на операция на глезена на левия крак. Това е окончателното заключение на лекарите след поредното обостряне на болките преди мача с Лукойл-Академик миналата събота. Оказало се, че проблемът е в изкуствената става на глезена и ако състезателят продължи да играе вероятността да скъса връзки е голяма. Един от най-точните стрелци от тройката получи травмата по време на предсезонната подготовка на Спартак миналия септември. След възстановяването тогава периодично досега болките затихваха и се усилваха. Ако операцията е успешна Станков ще се възстанови до месец и половина. "Илия е дал много на нашия отбор и нямаме право да рискуваме здравето му за няколко срещи, без значение колко важни са те", категоричен е старши-треньорът на плевенчани Дарин Великов. "Утре възпитаниците му гостуват в Самоков на коравия тим на Рилски спортист. От началото на първенството досега виждате колко трудно се играе срещу този тим така, че трябва да сме мобилизирани на сто процента ако искаме да спечелим", каза още амбициозния наставник.

ПисанеЗаглавие: Re: Новини около отбора и т.н.   Новини около отбора и т.н. EmptyСря Апр 16, 2008 8:48 pm

Спартак победи Рилецо след продължение

Съставът на дспртак (Плевен) успя да спечели с 92:89 над домакините от Рилски спортист след продължение в мач от последния кръг на редовния сезон в А1. Така Спартак завърши с 16 успеха и 16 поражения на четвъртото място. Рилски спортист пък остана осми с 10-22, след като Ямбол победи инфактно Левски със 77:76.

Хрисимир Димитров направи "дабъл-дабъл" с 23 точки и 10 борби, Божо Барач добави 17 точки и 6 борби, докато Росен Софрониев се отличи с 14 точки за успеха на спартак (Плевен).

Голубович и Саралийски бяха най-резултатни за Рилски спортист с по 18 точки, а Сантос Мартинес добави 16 точки и 7 борби.

Двубоят започна по-добре за гостите от Плевен, които водеха с 5 точки след първите 10 минути за 23:18. Преимуществото на Спартак се запази докъм средата на втората четвърт. Тогава домакините от Рилски спортист обърнаха развоя на събитията на терена и 20 секунди преди почивката вече имаха аванс от 3 точки за 42:39. В крайна сметка на полувремето възпитаниците на Петко Делев водеха с минималното 42:41.

Рилски спортист продължи да играе по-добре и през третата част. Отборът от Самоков поддържаше минимална преднина от 5 точки за 54:49, 5 минути преди края. Впоследствие след 30 минути домакините вече имаха аванс от 12 точки за 63:51.

В последната четвърт момчетата на Петко Делев държаха своя противник на 8-9 точки преднина. Спартак обаче се върна с гръм и трясък в мача, като в последните три минути упражни пълно превъзходство и в крайна сметка след много добри изяви на Саша Топчов и Хриси Димитров доведе резултата до 77:77, 19 секунди преди края. Петко Делев взе таймаут, но опитът за стрелба от зоната за три точки на Александър Груев, 2 секунди преди финалната сирена бе неуспешен. Така мачът отиде в продължение, в което Спартак отново взе предимство и минута преди края водеше с 82:79. Тройка на Груев, 03:32 минути преди края изравни резултата за 82:82. В оставащото време обаче бившият национал Хрисимир Димитров бе истинският лидер на своя отбор и го изведе до успеха с минималното 92:89.

ПисанеЗаглавие: Re: Новини около отбора и т.н.   Новини около отбора и т.н. EmptyЧет Апр 17, 2008 10:31 pm

И Росен Софрониев изостави Спартак (Плевен)

След Илия Станков и Росен Софрониев (вдясно) ще наблюдава известно време мачовете на плевенския Спартак от трибуните. Причината за тази ситуация е тежката контузия, която състезателят получи снощи по време на мача в Самоков срещу Рилски спортист. В 32-ата минута на въпросния двубой спечелен от плевенчани с 92:89 крилото изкълчи глезен и приключи участието си в срещата. Все още не е ясно колко време ще е нужно на Софрониев да се възстанови. За съжаление след Илия Станков губим втори играч на един и същи пост заради контузия, ядосва се старши треньорът на Спартак, Дарин Великов. Според него отсъствието на двамата сериозно ще отслаби плевенския тим. Наставникът коментира предстоящите плейофи и крайното класиране след мачовете от 32-ия /последен/ кръг на редовния сезон.

"Ситуацията преди двубоя с Рилски спортист ни задължаваше да спечелим този мач на всяка цена за да запазим шансовете си за четвъртото място. Направихме го в един мач, в който се показахме с няколко лица. Започнахме добре. После в третата част играхме слабо, а в четвъртата и продълженията отново действахме както трябва. В същото време ЦСКА загуби неочаквано в София от Черно море. Добре е, че с варненци сме два пъти домакини в плейофите, а неприятното, че сме в потока на Лукойл-Академик. Няма да почиваме и още днес започнахме подготовка за тежките битки. В плейофите за шансове е несериозно да се говори. Все пак ще гоним максимума в този поток - полуфинал", заяви Великов.
spartak forever

Брой мнения : 19
Join date : 01.04.2008
Местожителство : Плевен

ПисанеЗаглавие: Re: Новини около отбора и т.н.   Новини около отбора и т.н. EmptyЧет Апр 24, 2008 12:36 am

Баскетбол - "Спартак" /Плевен/ без шанс за финал

По всичко личи, че баскетболистите на плевенския "Спартак" и този сезон няма да играят на финала за титлата на държавното първенство. Ако все пак чудото стане, то момчетата на Дарин Великов ще трябва да отстранят първо "Черно море", а след това на полуфиналите - шампиона и носител на купата на България "Лукойл-Академик".
И ако срещу варненци шансовете за успех са повече от реални, то срещу многомилионния евробоец са просто илюзорни. Така за плевенчани остава утехата да се стегнат и се преборят за бронзовите медали. За този развой спартаковци трябва да се сърдят единствено на себе си.Лъкатушенето през редовния сезон не позволи на нашите да направят по-предно класиране и избират съперниците си в решителната фаза на първенството. Късно снощи стана известен и осмият тим, който ще се включи в заключителния етап на шампионата. Това е победителят от предварителния плейоф между Ямбол и варненския "Алвина".Двата отбора си размениха по една победа и снощи бе последният трети мач. Победителят от него ще излезе срещу "Левски". Останалите двойки в четвъртфиналите са "Лукойл-Академик" – "Рилски спортист", "Балкан" – ЦСКА и "Спартак" – "Черно море". Играе се до две победи от три мача, като датите са 26 април /събота/, 29 април /вторник/ и при необходимост от трети двубой - 1 май /четвъртък/.
Предимството с по две домакинства е за отборите, посочени на първо място. В единия полуфинал ще се срещнат победителите от "Лукойл-Академик" – "Рилски спортист" и "Спартак" – "Черно море", а в другия победителите от "Левски" – "Ямбол"/"Алвина" и "Балкан" – ЦСКА. В тази фаза се играе до три победи от пет срещи. Датите са 5, 6, 9, 10 и 13 май.
Първите две срещи се играят на терена на отбора с по-предно класиране, другите две на терена на другия отбор. Решителна пета среща се играе отново в залата на отбора с по-предно класиране.
В мач за 3/4 място се срещат отборите, загубили в полуфиналните. Играе се до две победи от три мача на следните дати – 15, 18 и 21 май, като отборът с по-предно класиране от редовния сезон има домакинско предимство.
Във финалната среща един срещу друг ще застанат отборите, победители в полуфиналните срещи. Играе се до три победи от пет мача на следните дати – 18, 20, 25, 27 и 30 май, като отборът с по-предно класиране има домакинско предимство.Първите две срещи се играят на терена на отбора с по-предно класиране, другите две на терена на другия отбор. Решителна пета среща се играе отново на терена на отбора с по-предно класиране.
БГ

БГ

Брой мнения : 32
Age : 37
Местожителство : Кръчмата

ПисанеЗаглавие: Re: Новини около отбора и т.н.   Новини около отбора и т.н. EmptyЧет Май 22, 2008 8:18 pm

Погледнете какво написах в Спортал: Абе сладури от Спортал толкова ли не можахте да пуснете някое клипче от вчерашния мач Левски-Спартак в зала Триадица. Вие спортна медия ли сте или сте членове на фенклуба Армейци. То бива бива ама вие сигурно и червата сте червени бе. Естествено, че никой не ви брои за някаква влиятелна медия.
Никакво внимание не ни обръщат. Ама ако имаше побой щеха да пищят.