Join date : 30.03.2008
Age : 34
Местожителство : ПЛЕВЕН

Шампионска Лига 1/4 финали Empty
ПисанеЗаглавие: Шампионска Лига 1/4 финали   Шампионска Лига 1/4 финали EmptyПон Мар 31, 2008 9:12 pm

Преди двубоите от Шампионската лига в сряда (ОБЗОР)

31 март 2008 | 13:32 | Агенция "Фокус"

Нион. Нападателят на Фенербахче Матея Кежман сподели в интервю пред британските медии, че очаква с нетърпение двата мача с Челси, съобщава The Sun. Двата отбора се изправят идната сряда в първи мач от ¼-финалите на Шампионската лига. „Не мисля, че Челси са щастливи от факта, че ще играят срещу нас в Истанбул. На стадиона ще има 60 000 наши привърженици и атмосферата ще е страхотна. Мисля, че имаме сили да поднесем изненада”, категоричен е Кежман, който преди три години носи екипа на лондончани.
След неуспешния си престои на „Стамфорд Бридж” Кежман премина в Атлетико (Мадрид), където обаче също не успя да се наложи, за да дойде преминаването му във Фенербахче.
Полузащитникът на Челси Михаел Балак сподели, че се надява отново да се срещне с Ливърпул на полуфинал на Шампионската лига, съобщава Setanta Sport. Двата отбора се изправиха един срещу друг в миналогодишното издание на надпреварата, когато след изпълнение на дузпи мърсисайдци се класираха на финал. „Трудно е да кажа, срещу кого ще ни бъде по-лесно, защото и Ливърпул и Арсенал играят добре. Ние обаче нямаме добра статистика в мачовете срещу Ливърпул и трябва да подобрим историята в този аспект”, коментира Балак. „Преди всичко обаче трябва да мислим за мачовете с Фенербахче. Не искам да гледам прекалено на далеч, затова ще се концентрирам върху първия мач с турците. Всички ни определят за фаворити, но аз не мога да съм спокоен, защото ни очакват два трудни мача. Атмосферата на стадиона ще е уникална. Освен това в този отбор играят много класни чужденци. Ние обаче имаме предимството да сме домакини във втория мач и знаем какво трябва да направим. Очаква ни интересен мач, защото не сме играли с Фенербахче досега”, коментира още Балак.
Мениджърът на Челси Аврам Грант изрази надеждите си, че за гостуването на отбора в Истанбул на Фенербахче ще може да разчита на двама от основните си футболисти – Франк Лампард и Петър Чех, съобщава SkySports. Двата отбора излизат в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига, като участието на Лампард и Чех ще е под въпрос до последния момент. „Лампард бе много болен и за това не тренира с нас в последните няколко дни. Надявам се той и Чех да се оправят за мача”, категоричен е Грант.
Нулевото равенство никога не е лош резултат. То оставя всяка една врата отворена. Това каза мениджърът на Арсенал Арсен Венгер по повод мача с Ливърпул от четвъртфиналите на Шампионската лига, съобщава Mirror. Двата отбора се изправят на стадион „Емирейтс” идната сряда. „Очаквам още по-трудни битки от тези с Милан. Винаги когато играят два английски отбора всичко се решава от психологическата издръжливост на футболистите. На „Анфийд” Ливърпул играе с 12 човека, заради тяхната публика”, коментира Венгер. Специалистът изрази съжаленията си, че не успя да спечели турнира през 2006-та година, когато загуби на финала от Барселона. „Като се върна назад във времето се сещам, как можехме да вкараме втори гол на Барселона и да решим мача в наша полза. Тогава при резултат 1:0 за нас имахме две добри положения, които не оползотворихме”.

Брой мнения : 108
Join date : 31.03.2008
Age : 104
Местожителство : Pleven d

ПисанеЗаглавие: Re: Шампионска Лига 1/4 финали   Шампионска Лига 1/4 финали EmptyВто Апр 01, 2008 11:06 am

РИМ НА ПЪТ ДА ЗАГУБИ ФИНАЛА В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА Президентът на УЕФА Мишел Платини и неговите помощници предупредиха всички органи в Рим, че трябва да се справят отлично с организацията около предстоящия мач от ¼-финалите на Шампионската лига между Рома и Манчестър Юнайтед, ако искат да запазят домакинството си във финала на турнира за следващата година.

Говорителят на УЕФА Уилям Гейлард заяви, че всички в Европейската футболна централа ще наблюдават много внимателно случващото се в деня на мача, а освен това ще има и свой представител.

„Не може да възприемем нормално един град, в който всички запалянковци ходят на мачовете с ножове. Това е недопустимо и трябва да се вземат навреме мерки”, сподели Гейлард. Шампионска Лига 1/4 финали Photo_verybig_41287

Age : 104

ПисанеЗаглавие: Re: Шампионска Лига 1/4 финали   Шампионска Лига 1/4 финали EmptyВто Апр 01, 2008 8:24 pm

РОМА – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД Съставите на двата отбора:

Рома: Дони, Касети, Мексес, Панучи, Тонето, Де Роси, Акуилани, Тадей, Писаро, Мансини (Резерви: Курчи, Сисиньо, Жули, Антунес, Еспосито, Ферари, Бриги)

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Саар, Браун, Видич, Фърдинанд, Евра, Карик, Скоулс, Андерсон, Кристиано Роналдо, Парк, Рууни (Резерви: Кужчак Харгрийвс, Гигс, Пике, О’Ший, Силвестър, Тевес)

Местожителство : Плевен

очаквах по-различни резултати,но и така са добре Surprised и така им се пада на немците като уредиха целия последен кръг Evil or Very Mad

Age : 104

ПисанеЗаглавие: Re: Шампионска Лига 1/4 финали   Шампионска Лига 1/4 финали EmptyСря Апр 02, 2008 9:16 am

Шампионска Лига 1/4 финали 50137 Шампионска Лига 1/4 финали 52682 0 : 2 Шампионска Лига 1/4 финали 57388 Шампионска Лига 1/4 финали 50080 0 : 1

Age : 34

ПисанеЗаглавие: Re: Шампионска Лига 1/4 финали   Шампионска Лига 1/4 финали EmptyСря Апр 02, 2008 12:13 pm

В кой от двата мача виждаш изненадата Laughing

Age : 33

И в двата - не съм мислил Манфестър да бият Рома с 0-2 и в втория го мислех равен - други въпроси Laughing
SPFC1919
Admin
SPFC1919

Age : 34

Според мен никаква изненада в мача на Ман. Юнайтед, надявах се Рома да бие, но разликата в класите е явна.

Age : 104

Age : 104

ПисанеЗаглавие: Re: Шампионска Лига 1/4 финали   Шампионска Лига 1/4 финали EmptyЧет Апр 03, 2008 10:43 am

ФЕНЕРБАХЧЕ СВАЛИ ЧЕЛСИ НА ЗЕМЯТА И ПРОДЪЛЖАВА ДА МЕЧТАЕ

В първи четвъртфинален мач за Шампионската лига игран на стадион „Шюкрю Сарачоглу” Фенербахче победи с 2:1 Челси и по този начин „фенерите” постигнаха поредната сензация в тазгодишното си участие.

Лондончани започнаха по-силно мача и логично поведоха в резултата. В 13-та минута Дейвид си отбелязва автогол, след като Малуда центрира опасно и бразилецът в опита си да изчисти, прати топката в мрежата.

В 18-та минута ганайският халф Микел Есиен нацели от 30 метра гредата над Волкан. Четири минути по-късно Аурелио имаше възможност даизравни резултата, но топката излезе в аут. В следващата атака Есиен намери Дрогба до близката греда и нападателят стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от гредата.

До края на полувремето отборът на Челси имаше предимство, но пропуски направиха Лампард и Дрогба, като веднъж се наложи Волкан да демонстрира класа и да спасява опасен удар на африканския нападател на „сините”.

В 50-та минута Алекс направи двойно подаване с Малдонадо, след което топката пак се върна в бразилеца, но ударът му с глава бе неточен.

Пет минути по-късноКежман изпробва рефлексите на Кудичини, но вратарят прояви невероятен рефлекс и успя да спаси удара на сърбина.

В 58-та минута Михаел Балак отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но Волкан улови топката.

В 65-та минута влезлият като резерва Казим Казим избяга от защитата на Челси, след което със силен удар простреля италианския страж Карло Кудичини и изравни резултата.

В 81-та минута Дейвид вкара втори гол за Фенербахче. Бразилецът отправи невероятен изстрел от близо 30 метра, точно в горния ъгъл на мрежата.

В следващата атака Дрогба имаше възможност да изравни резултата, но неговият изстрел мина встрани от вратата на Волкан Демирел.

В първата минута от даденото от съдията продължение влезлият като резерва Никола Анелка стреля опасно, но топката излезе в аут.

Реваншът е следващият вторник на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон. Шампионска Лига 1/4 финали Photo_big_41479

Age : 104

АРСЕНАЛ ИЗПУСНА ЛИВЪРПУЛ, САМО 1:1 НА „ЕМИРЕЙТС”

рсенал не успя да победи Ливърпул и измъкна само 1:1 като домакин в първи четвъртфинал от Шампионската лига. „Топчиите” имаха по-добри ситуации за гол в мача, а реферът Питер Винк не отсъди спорна дузпа в тяхна полза и така всичко остана да се решава на реванша на „Анфийлд” след шест дни. Гостите обаче ще имат и предимството на гола си на чужд терен.

Това е първи двубой от трилогията, която предстои между Арсенал и Ливърпул, като още в събота двата тима ще се срещнат отново в Лондон в мач за първенство.

Емануел Адебайор откри резултата за Арсенал в 23-та минута. Разиграване от корнер прати топката във Ван Перси, който центрира право на главата на тогоанския нападател и той я прати в мрежата. Само три минути по-късно обаче Ливърпул изравни чрез Дирк Каут. Стивън Джерард премина на парад през защитата на Арсенал и намери холандеца в малкото наказателно поле, а Каут нямаше проблем да намери правилната посока между обърканите бранители на Арсенал.

През първото полувреме Робин ван Перси имаше още две възможности за гол в полза на домакините, но в първи случай пропусна, а във втория Пепе Рейна спаси. Ливърпул се бори здраво и удържа натиска на „артилеристите” и след почивката и така стигна до частичния успех. Никлас Бендтнер пропусна най-чистото положение за Арсенал през вторите 45 минути, когато след разиграване на съотборниците си той получи топката до гредата и вместо да я вкара във вратата, той я изчисти.

В 66-та минута реферът Питер Винк си затвори очите за дузпа в полза на Арсенал. Александър Хлеб нахлу в наказателното поле от ляво, но бе подпрян сериозно от Дирк Каут, който буквално се опита да го свали на земята с ръце, но не прозвуча съдийски сигнал.

Така двата тима не успяха да се победят в мач №200 помежду си в големите състезания. Реваншът е следващия вторник на „Анфийлд”.

Арсенал: Алмуния, Фабрегас, Туре, Сендерос, Галас, Ван Перси (Уолкът 46`), Хлеб, Фламини, Клиши, Адебайор, Ебуе (Бендтнер 67`)

Ливърпул: Рейна, Хюпия, Жерард, Торес (Воронин 85`), Фабио Аурелио, Алонсо (Лукаш 77`), Кайт, Бабел (Бенаюн 57`), Машчерано, Карагър, Шкъртел

Шампионска Лига 1/4 финали Photo_verybig_41475
ULTRAS`SPARTAK

Брой мнения : 76

I_Love_Spartak написа:

Be ti lyyyyyyyyyyd li si !! Man Utd champion !!!

Age : 104

РОБЕРТО КАРЛОС СЕ ЗАКАНИ НА ЧЕЛСИ

Звездата на Фенербахче Роберто Карлос заяви, че неговият тим разполага с нужното, за да отстрани Челси от Шампионската лига, като добави, че „сините” вече не са толкова силни у дома, колкото преди.

Бившият футболист на Реал Мадрид най-вероятно ще започне титуляр за турския гранд в реванша, въпреки че получи неприятна контузия по време на първия мач преди една седмица, завършил 2:1 за „фенерите”.

„Челси има проблеми вкъщи. Гледах „сините” срещу Мидълсбро, изпитаха изключителни затруднения, за да победят”, заяви бразилецът.

„Ако играем добре, създадем достатъчно шансове и вкараме гол, ще продължим напред в надпреварата, със сигурност. Говорихме си с момчетата преди първия мач, всички сме на мнението, че не бива да се страхуваме от Челси”, добави той.

„Поставихме ги под напрежение още от първата минута и спечелихме изключителна победа, която ни вдъхна голяма увереност преди реванша”, завърши Роберто Карлос.

Age : 104

ТОТИ ПРОПУСКА И РЕВАНША СРЕЩУ ЮНАЙТЕД

Франческо Тоти беше оставен извън състава на Рома за мача-реванш от четвъртфиналите в Шампионската лига на стадион "Олд Трафорд" в сряда, съобщиха от италианския клуб в понеделник.

Тоти пропусна първия мач преди седмица, който завърши с победа 2:0 за "червените дяволи", заради контузия в бедрото.

Старши треньорът на "вълците" Лучано Спалети заяви след съботната победа с 3:2 срещу Дженоа, че е по-добре Тоти да не влиза в игра преди да е напълно възстановен.

Очаква се Франческо Тоти да се завърне в игра за следващия мач на Рома в Серия А, който е срещу Удинезе.

Age : 104

Шампионска лига - реванши

Първите 1/4 финални срещи за Шампионската Лига, за този сезон, са вече в историята и сега всички очакват реваншите, след които ще станат ясни и полуфиналистите. В първите двубои се получиха равностойни резултати, които ще направят предстоящите мачове повече от интересни. Отборите са изпълнени с надежди и хъс за отстраняване на своите противници, но само 4 от тях ще продължат напред.

Челси - Фенербахче: Домакините излизат в този мач като фаворит за продължаване в следващата фаза, въпреки загубата с 1:2 в първата среща. Те се надяват, че страхотната им домакинска форма ще им помогне да победят с поне два гола разлика и да се класират безпроблемно напред.

Срещата най-вероятно ще пропусне титулярният вратар Петър Чех. В събота играчите на Аврам Грант победиха като гости Манчестър Сити с комфортното 2:0. В мача не взе участие звездата на отбора Дидие Дрогба, който бе оставен да почива.

Гостите от Истанбул пристигат в Лондон изпълнени с надежди. В първия мач те продължиха прекрасната си серия от поредни домакински победи в турнира за този сезон. Като гости обаче представянето им е доста по-слабо.

За този двубой бразилският специалист Зико ще разполага с всичките си най-добри играчи, като дори се очаква завръщането на бразилския защитник Роберто Карлос, който дълго време лекуваше контузия. Той игра 54 минути за Фенербахче при трудната домакинска победа с 2:1 над отбора на Кайзери в събота, когато празнуваше и рождения си ден.

Ливърпул - Арсенал: Това безспорно е най-очаквания мач реванш от всички, които предстоят да се изиграят. И за двата отбора мачът е един от най-важните за сезона. За Ливърпул Шампионската Лига е последният реален шанс за нещо значимо през сезона.

Арсенал пък до скоро беше първенец в Премиершип, но някои неубедителни изяви го смъкнаха до третото място на 6 точки зад водача Манчестър Юнайтед и на 3 зад Челси. След равенството 1:1 в първата среща на "Емирейтс Стейдиъм" Ливърпул е отборът с по-големи шансове за класиране напред. "Мърсисайдци" очакват подкрепата на техните фенове отново да се окаже решаваща за крайния изход на мача.

Младите играчи на Арсенал пък са повече от амбицирани да пробият напред в Шампионската Лига и да се борят за спечелването и. В ранния съботен следобед те изиграха втория си пореден мач с Ливърпул отново на "Емирейтс Стейдиъм", който завърши със същия резултат както и първия - 1:1.

И двамата треньори дадоха малко почивка на най-важните си играчи, което ще им позволи да вземат участие в третия най-важен сблъсък между двата отбора. Рафа Бенитез няма проблеми с контузени играчи, а Арсен Венгер почти сигурно няма да може да разчита на контузените Томаш Росицки и Бакари Саня.

Манчестър Юнайтед - Рома: Доста хора смятат развръзката на този мач за предрешена. Манчестър би трябвало да няма проблеми с класирането си напред след победата с два чисти гола в Рим. Но дали наистина ще им бъде толкова лесно? Те имаха много тежко гостуване в неделя срещу Мидълзбро.

Въпреки, че успяха да поведат в резултата, Боро съумя да изравни, а през второто полувреме дори поведоха. Това второ полувреме бе изключително тежко, поради силния снеговалеж. В крайна сметка Юнайтед изравни до 2:2, но не успя да вземе трите точки.

Рио Фърдинанд бе заменен и излезе накуцвайки минути преди края и така той остава под
въпрос за реванша с Рома. Другият важен централен защитник Неманя Видич също е контузен и това води до извода, че "Червените Дяволи" може да имат проблеми в защита срещу силната атака на Рома.

Рома взе трудна победа в домакинството си на Дженоа в събота, като победи с 3:2 и продължи да преследва водача в класирането Интер. Най-големите надежди на римляните за реванша са свързани с техния капитан Франческо Тоти. Всички очакват той да се завърне за този мач и да помогне на отбора да си отмъсти за тежката загуба през миналата година с 1:7 и да продължи напред в турнира.

Барселона - Шалке 04: Последният реванш, който предстой да се изиграе е между отборите на Барселона и Шалке. "Каталунците" взеха преднина от един гол в първия мач в Гелзенкирхен и това им дава известно спокойствие. Дали обаче трябва да са толкова спокойни? През уикенда те изиграха поредния си слаб мач и завършиха при нулево равенство с отбора на Хетафе. Като цяло Барселона се представя доста неубедително и като гост и като домакин.

Освен това отношенията в клуба също са доста обтегнати. Роналдиньо за пореден път влезе в конфронтация с Франк Рийкард и бе обявен за контузен, поради което ще пропусне мача. Лионел Меси пък е контузен от доста време и също няма да вземе участие в срещата.

Шалке 04 пристига в Испания без да има какво да губи. Отборът на Мирко Сломка ще се опита да направи сензацията в турнира и да победи насред "Ноу Камп". Кевин Курани и Джералд Асамоа най-вероятно ще водят атаката на "кралско сините", а хърватският атакуващ полузащитник Иван Ракитич е контузен.

►Ще успее ли Фенербахче да изхвърли Челси от надпреварата? Какво ще се случи на третото поредно английско дерби между Ливърпул и Арсенал? Може ли Рома да отмъсти на Манчестър Юнайтед и ще има ли сили Шалке 04 да победи насред "Ноу Камп"? Отговорът на тези въпроси ще разберем съответно във вторник и сряда от 21:45 часа българско време.

Age : 104

Голям мач , жалко за Барселона (къде е най-добрия Роналдиньо) Рийкард никакъв треньор не е ВЪН от Барса !!!

4estito na vsi4ki fenove na man4ester utd. !! TOVA E NOVIQT 6AMPOM SPORED MENE !! FINAL---4ELSI 1-2 MAN.UTD Wink e tfa e ma4a Wink
БГ

БГ

Брой мнения : 32
Age : 37
Местожителство : Кръчмата

ПисанеЗаглавие: Re: Шампионска Лига 1/4 финали   Шампионска Лига 1/4 финали EmptyВто Май 06, 2008 10:34 pm

ULTRAS`SPARTAK написа:
Мача е в Русия, всички рускини ще викат за Челси, така че 1-0 за сините Very Happy Very Happy Very Happy